Četl jsem a souhlasím
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím. Informace o cookies najdete ZDE.
Asociace kuchařů a cukrářů České republiky

Tisková zpráva - Kuchaři mají Národní tým....!

Přílohy ke stažení     30.04.2015

Soubory ke stažení

Za pár dní vypukne Mistrovství světa v hokeji a celý národ bude držet palce hokejovému národnímu týmu. Fandit budou bezpochyby i členové Národního týmu kuchařů a cukrářů Asociace kuchařů a cukrářů České republiky. Ano, Česká rebuplika má kuchařský nároďák. Pravidelně reprezentuje naši republiku na světových soutěžích (mistrovstvých světa) i olympiádě. Právě člen Národního týmu kuchařů a cukrářů AKC ČR Patrik Bečvář připravuje pokrmy pro hokejový národní tým při celém průběhu Mistrovství světa v hokeji.

Gastronomie je bohatstvím národa...

Vedle umění, architektury a historie má gastronomie nesporně důležité místo v národním bohatství každé země. Kvalita a prezentace pokrmů a nápojů vypovídá o charakterových rysech národa, jeho vztahu k historickým pramenům, ale i touze po nových gastronomických trendech.

Gastronomie je otiskem kultury národa. Češi se k hrdosti na vlastní gastronomii i kuchaře teprve propracovávají. Ale boom zájmu o jídlo ukazuje, že jdeme správným směrem. Farmářské trhy, gastronomické festivaly, časopisy o jídle, kuchařské celebrity...to jsou důkazy zvyšujícího se zájmu o jídlo a gastronomii“, říká Martin Jiskra, manažer Národního týmu kuchařů a cukrářů AKC ČR.

Nejlepší z nejlepších...

Členů kuchařského národního týmu je momentálně 10. Jedná se o špičkové kuchaře, kuchařky, cukrářky. Jsou mezi nimi držitelé titulu Kuchař roku – Jan Horký, Patrik Bečvář. Členové nejsou jen z Prahy, ale i například z jihu Čech – Martin Svatek, Martin Pudil, Pavel Minář nebo z Liberce – Norbert Hojda.

Tento tým už stihl například vybojovat – IKA Erfurt 2008 (olympiáda) – 2 x bronz, 1 x stříbro, IKA Erfurt 2012 (olympiáda) – stříbro, bronz, Světová soutěž Lucembursko – 2 x bronz.

Národní tým fungující pod Asociací kuchařů a cukrářů ČR je složen ze špičkových kuchařů a cukrářů stejně jako například hokejový tým ze špičkových hráčů hokeje. Máme své obránce, útočníky, dříče, kreativce. Důležité je, aby stejně jako v hokeji, celý tým táhl za jeden provaz. Práce v kuchyni je týmová, jen dobrý tým může uspět. Náš národní tým je vynikající a pokud bude mít dobré podmínky, může na kuchařské olympiádě (říjen 2015) dosáhnout i na zlato“, říká Bc. Miroslav Kubec, prezident AKC ČR.

Bez podpory to nejde...

Účast na světových soutěžích je pochopitelně finančně náročná. Proto je Asociace kuchařů a cukrářů ČR vděčná za partnery Národního týmu. Například účast na světové soutěži v Lucembursku stála zhruba 300 tis. Kč.

Generálním partnerem se v těchto dnech opět stal Chef Club (výrobce špičkových produktů pro gastronomii). Dalšími partnery jsou Wüsthof (světově proslulý výrobce nožů) a firma Flosman a.s. (velkoobchod s potravinami) a společnost TITBIT s.r.o .(exotické ovoce).

Kontakty:

Martina Vondrová (obchodní manažerka AKC ČR) - 774 599 911

Martin Jiskra (manažer NT AKC ČR) – 736 759 189

Generální partner AKC ČR

Bidfood

Hlavní partneři AKC ČR

Orkla Premiu Gastro

Partneři AKC ČR

Bizerba Czech & Slovakia s.r.o. Fomi Gastrojobs.cz JLV, a.s. Nektar natura Nestlé Professional Robot Coupe
 

Ostatní partneři

AMSP ČR Asociace hotelů a restaurací ČR Česká barmanská asociace Česká unie cestovního ruchu Český systém kvality služeb Chytré lékárničky Czech Carving Studio s.r.o. Czech Specials Czech Tourism Czech Tourism 100 let Gastroknihy Hotel Horizont Pec pod Sněžkou Hotel Port Máchovo jezero Kudyznudy Kulinářské umění Marcinčák víno

Odborní partneři

Hasap

Hlavní mediální partneři

Minutka Trade&Mark Creative

Mediální partneři AKC ČR

C.O.T. Gastro & Hotel Štamgast & Gurmán Svět H&G Svět Horeca

Generální partner Sekce veřejného stravování

MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o.
 

Zlatý partner Sekce veřejného stravování

Hofmann Bohemia

Stříbrný partner Sekce veřejného stravování

Country Life s.r.o.
 

Bronzoví partneři Sekce veřejného stravování

Bonduelle spol. s r. o. CERIA s.r.o. DRANA CATERING EUROFIT Prosperity s.r.o. HAPPY FISH PURENA RATIONAL Robot Coupe SAVENCIA FD Šmakoun SOU U Krbu Vodňanská drůbež
 

Partneři Sekce veřejného stravování

Centrální školní jídelna Třebíč ČVS Domov mládeže a Školní jídelna Karlovy Vary Koleje a Menzy Univerzita Karlova Školní jídelna Jablunkov Školní jídelna Novolíšeňská Školní jídelna Skřivánek SŠ a VOŠ České Budějovice SŠ Charbulova Brno SŠ Ostrava Hrabůvka Zařízení školního stravování Opava ZŠ I. Sekaniny Ostrava - Poruba ZŠ O.Březiny Jihlava

Odborný partner Sekce veřejného stravování

Sekce nutričních terapeutů ČAS

Mediální partneři Sekce veřejného stravování

Jidelny.cz Trade&Mark Creative

Hlavní partner Národního týmu AKC ČR

Chef Club

Partner Národního týmu AKC ČR

Apetit Czech Tourism Národní zemědělské muzeum Premiu Gastro Wüsthof Wüsthof
 

Partner Juniorského národního týmu AKC ČR

Araven Bidfood Cookoncept Czech Specials Dellinger Gastrojobs.cz JLV, a.s. Národní zemědělské muzeum Nektar natura Premiu Gastro Thermomix ® - Vorwerk TOMGAST