Četl jsem a souhlasím
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím. Informace o cookies najdete ZDE.
Asociace kuchařů a cukrářů České republiky

Vzkaz od prezidenta AKC ČR

27.10.2020  |  Centrála AKC ČR

Vážení členové Asociace Kuchařů a Cukrářů ČR,

chtěl bych vás touto cestou pozdravit a ubezpečit, že i v této nelehké a nepříjemné době na vás celé představenstvo neustále myslí a přejeme vám hodně sil na zvládnutí všech dopadů, které se staly anebo které nás stále ještě čekají. Není nám celá situace lhostejná a rád bych vás proto informoval o krocích, které představenstvo AKC ČR v zastoupení vás podniká. Jak jistě víte, jsme v úzkém spojení s Českou unií cestovního ruchu (dříve Fórum cestovního ruchu z.s.) a společně s ostatním jejími členy se snažíme co nejvíce reagovat na současnou situaci a podílíme se na ochraně zájmu svých členů a podporu oboru u zodpovědných orgánů. Níže vám přikládám samotné vyjádření k naší spolupráci samotné České unie cestovního ruchu.

 

Přeji vám ať jsme všichni zdraví.

 

Mirek Kubec 

Prezident Asociace Kuchařů a Cukrářů ČR

 

 

V jednotě je síla 

Profesní sdružení napříč cestovním ruchem usilují sjednoceně v záchranu cestovního ruchu. A to včetně Asociace kuchařů a cukrářů ČR, která je jedním z členů České unie cestovního ruchu (dříve Fórum cestovního ruchu z.s.), největšího nezávislého profesního sdružení v cestovním ruchu v České republice.

Všichni společně se podílí na ochraně zájmů svých členů a podpoře oboru u odpovědných orgánů.

Česká unie v rámci své činnosti předložila již druhý revidovaný a aktualizovaný Záchranný plán cestovního ruchu, který reaguje na současnou vlnu vládních opatření a dopadů pandemie COVID-19 na cestovní ruch. Jeho cílem je ochrana pracovníků v cestovním ruchu, ale také podpora podnikatelů.

Tento obor si svou podporu zaslouží, ještě na jaře letošního roku pracovalo 250 000 lidí a které v roce 2019 generovalo 3 % HDP! I Jsme rádi, že Vaše Asociace spolu s námi zpracovává podněty a data, která následně můžeme předkládat odpovědným orgánům při podpoře kuchařů a cukrářů, ale také zapracováváme do dalších marketingových kroků centrály cestovního ruchu, agentury CzechTourism.

Koordinované a rychlé obnovení našeho oboru, cestovního ruchu, včetně vaší činnosti, je pro vyrovnání se z hospodářského poklesu zásadní. A to včetně obnovení příjezdového cestovního ruchu do České republiky tak, aby mohla být plně využívána gastronomie.

Uvedl Viliam Sivek, prezident České unie cestovního ruchu


Generální partner AKC ČR

Bidfood

Hlavní partneři AKC ČR

Orkla Premiu Gastro
 

Partneři AKC ČR

Diversey Bizerba Czech & Slovakia s.r.o. Fomi Gastrojobs.cz JLV, a.s. Nektar natura Nestlé Professional Robot Coupe
 

Ostatní partneři

AMSP ČR Asociace hotelů a restaurací ČR Česká barmanská asociace Česká unie cestovního ruchu Český systém kvality služeb Chytré lékárničky Czech Carving Studio s.r.o. Czech Specials Czech Tourism Czech Tourism 100 let Gastroknihy Hotel Horizont Pec pod Sněžkou Hotel Port Máchovo jezero Kudyznudy Kulinářské umění Marcinčák víno

Odborní partneři

Hasap

Hlavní mediální partneři

Minutka Trade&Mark Creative

Mediální partneři AKC ČR

C.O.T. Gastro & Hotel Štamgast & Gurmán Svět H&G Svět Horeca

Generální partner Sekce veřejného stravování

MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o.
 

Zlatý partner Sekce veřejného stravování

Hofmann Bohemia

Stříbrný partner Sekce veřejného stravování

Country Life s.r.o.
 

Bronzoví partneři Sekce veřejného stravování

Bonduelle spol. s r. o. CERIA s.r.o. DRANA CATERING EUROFIT Prosperity s.r.o. HAPPY FISH PURENA RATIONAL Robot Coupe SAVENCIA FD Šmakoun SOU U Krbu Vodňanská drůbež
 

Partneři Sekce veřejného stravování

Centrální školní jídelna Třebíč ČVS Domov mládeže a Školní jídelna Karlovy Vary Koleje a Menzy Univerzita Karlova Školní jídelna Jablunkov Školní jídelna Novolíšeňská Školní jídelna Skřivánek SŠ a VOŠ České Budějovice SŠ Charbulova Brno SŠ Ostrava Hrabůvka Zařízení školního stravování Opava ZŠ I. Sekaniny Ostrava - Poruba ZŠ O.Březiny Jihlava

Odborný partner Sekce veřejného stravování

Sekce nutričních terapeutů ČAS

Mediální partneři Sekce veřejného stravování

Jidelny.cz Trade&Mark Creative

Hlavní partner Národního týmu AKC ČR

Chef Club

Partner Národního týmu AKC ČR

Apetit Czech Tourism Národní zemědělské muzeum Premiu Gastro Wüsthof Wüsthof
 

Partner Juniorského národního týmu AKC ČR

Araven Bidfood Cookoncept Czech Specials Dellinger Gastrojobs.cz JLV, a.s. Národní zemědělské muzeum Premiu Gastro Thermomix ® - Vorwerk TOMGAST