Četl jsem a souhlasím
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím. Informace o cookies najdete ZDE.
Asociace kuchařů a cukrářů České republiky

Soutěž ČEROZ TRIATLON CARVING CHALLENGE bude s mistrem světa a Kuchařem roku Vojtou Petrželou

Přílohy ke stažení     08.07.2021

Soubory ke stažení

·    Soutěž ČEROZ TRIATLON CARVING CHALLENGE bude s mistrem světa a Kuchařem roku Vojtou Petrželou

V Konopišti 17. července budou bojovat o medaile nejen sportovci, ale svůj „triatlon“ absolvují rovněž řezbáři ze zeleniny a ovoce. V rámci doprovodného programu se uskuteční soutěž, která má dvě kat. – předem vyřezané výrobky a poutavá bude hlavně „live“ soutěž.

V první kat.“MELOUNOVÉ DUO“  je zadání vyřezat dva vodní melouny s tématikou triatlonu a Konopiště.

V  kat. „TRIATLON LIVE CARVING“ musí řezbáři v limitu 3,5 hod vyřezat vodní meloun s tématikou triatlonu a na volné téma cukrový meloun s jedním kusem ovoce.

 

Soutěž je rozsahem menší, ale obsazení bude velmi zajímavé. Střetnou se tu naši držitelé medailí ze světových kulinářských klání.

Český carving těsně před pandemií dovezl z nejprestižnější kuchařské akce světa /Světové kuchařské olympiády/ velký úspěch v podobě 3. místo v absolutním pořadí v „live carvingu“ a celkově tři zlatá ocenění za exponáty. Tím Češi předstihli všechny další státy včetně kolébky carvingu v Asii! Účast potvrdil Vojtěch Petržela, který má na svém kontě absolutní vítězství v live carvingu z Culinary World Cup v Lucembursku 2018 a loni právě dosáhl na 3. příčku na olympiádě. Navíc je kapitánem juniorského národního týmu a letos na podzim bude bojovat na světovém finále juniorů ve vaření. Na Konopiště by měl dovézt i prestižní a unikátní pohár ze soutěže „Kuchař roku“.

 

Přijet by měla také Tereza Buchtová, která na olympiádě sklidila asi největší aplaus hlediště za celé čtyři dny při přebírání zlatého ocenění za celkové 7. místo /POZN: v gastronomii jsou kromě absolutního pořadí medailová pásma/.  Její menší vzrůst a její skvělá práce dostala všechny přítomné a právem byla hvězdou dne.

 

I když se zdá, že tihle dva nemusí mít konkurenci, tak určitě jim bude dobře sekundovat Tomáš Štol, Radka Horká a Vašek Mužikovský. Dva posledně jmenovaní jsou příznivci řezání poloplastik a 3D motivů a mají na svém kontě také medaile ze světových soutěží.  Vojta a Tereza zase preferují  jemné thajské motivy...takže to bude souboj stylů.

 

Do kat. předem vyřezaných výrobků by měla dovézt  exponát  Klára Harvánková, třetí držitelka zlata z olympiády, takže V Konopišti budou  všichni tři aktuálně nejlepší soutěžní řezbáře a tři z TOP 10 ze Světové kuchařské olympiády.

 Je tedy na co se těšit.

 

Hlavním partnerem je společnost ČEROZFRUCHT s.r.o., dalšími partnery portál GastroJobs.cz a Czech Carving Studio. Spoluorganizátorem je Czech-Slovak Carving Team.

Luděk Procházka

Generální partner AKC ČR

Bidfood

Hlavní partneři AKC ČR

Orkla Premiu Gastro

Partneři AKC ČR

Bizerba Czech & Slovakia s.r.o. Fomi Gastrojobs.cz JLV, a.s. Nektar natura Nestlé Professional Robot Coupe
 

Ostatní partneři

AMSP ČR Asociace hotelů a restaurací ČR Česká barmanská asociace Česká unie cestovního ruchu Český systém kvality služeb Chytré lékárničky Czech Carving Studio s.r.o. Czech Specials Czech Tourism Czech Tourism 100 let Gastroknihy Hotel Horizont Pec pod Sněžkou Hotel Port Máchovo jezero Kudyznudy Kulinářské umění Marcinčák víno

Odborní partneři

Hasap

Hlavní mediální partneři

Minutka Trade&Mark Creative

Mediální partneři AKC ČR

C.O.T. Gastro & Hotel Štamgast & Gurmán Svět H&G Svět Horeca

Generální partner Sekce veřejného stravování

MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o.
 

Zlatý partner Sekce veřejného stravování

Hofmann Bohemia

Stříbrný partner Sekce veřejného stravování

Country Life s.r.o.
 

Bronzoví partneři Sekce veřejného stravování

Bonduelle spol. s r. o. CERIA s.r.o. DRANA CATERING EUROFIT Prosperity s.r.o. HAPPY FISH PURENA RATIONAL Robot Coupe SAVENCIA FD Šmakoun SOU U Krbu Vodňanská drůbež
 

Partneři Sekce veřejného stravování

Centrální školní jídelna Třebíč ČVS Domov mládeže a Školní jídelna Karlovy Vary Koleje a Menzy Univerzita Karlova Školní jídelna Jablunkov Školní jídelna Novolíšeňská Školní jídelna Skřivánek SŠ a VOŠ České Budějovice SŠ Charbulova Brno SŠ Ostrava Hrabůvka Zařízení školního stravování Opava ZŠ I. Sekaniny Ostrava - Poruba ZŠ O.Březiny Jihlava

Odborný partner Sekce veřejného stravování

Sekce nutričních terapeutů ČAS

Mediální partneři Sekce veřejného stravování

Jidelny.cz Trade&Mark Creative

Hlavní partner Národního týmu AKC ČR

Chef Club

Partner Národního týmu AKC ČR

Apetit Czech Tourism Národní zemědělské muzeum Premiu Gastro Wüsthof Wüsthof
 

Partner Juniorského národního týmu AKC ČR

Araven Bidfood Cookoncept Czech Specials Dellinger Gastrojobs.cz JLV, a.s. Národní zemědělské muzeum Nektar natura Premiu Gastro Thermomix ® - Vorwerk TOMGAST