Četl jsem a souhlasím
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím. Informace o cookies najdete ZDE.
Asociace kuchařů a cukrářů České republiky

Nabídky partnerů

ConnectedCooking od společnosti RATIONAL

RATIONAL , 03.07.2020

 

ConnectedCooking od společnosti RATIONAL.

Aplikace pro správu digitální kuchyně.

S aplikací ConnectedCooking od společnosti RATIONAL dorazilo připojení k síti také do profesionálních kuchyní. Bezplatná správa varných systémů RATIONAL, dat HACCP, kontrola kvality a správa receptů zjednodušují varné procesy v kuchyních a přináší ještě více bezpečnosti a efektivity. Díky novému uživatelskému rozhraní je přístup a ovládání pro kuchaře ještě jednodušší.

Jídelní lístek, platební systémy, nákupy, objednávky – stále více oblastí v komerčních kuchyních se digitalizuje. Díky ConnectedCooking se nyní iCombi Pro, iCombi Classic a iVario spojují v jedné síti. Dokonce i z úvodní stránky aplikace lze poznat, jak jednoduché a přehledné je cloudové síťové řešení. Vladan Jesenský, jednatel společnosti RATIONAL dodává: "To znamená, že mnoho administrativních úkonů může být zvládnuto přímo od stolu bez větší námahy. Nezáleží ani na tom, kde jsou varné systémy umístěny." Například ve správě zařízení má uživatel okamžitě přehled o tom, co se aktuálně děje s jednotlivými přístroji, může v případě potřeby zasáhnout do přípravy pokrmů v konvektomatech, a tak významně minimalizovat čas potřebný na kontrolu přípravy.

"Hygiena je citlivé téma," pokračuje Vladan Jesenský, "to je důvod, proč jsme nastavili vysoké standardy pro ConnectedCooking obzvláště v této oblasti. Dokumentace HACCP je nyní digitalizovaná, může být uložena a stáhnuta v tabulce nebo ve formátu PDF. To znamená, že povinnost shromažďovat hygienická data je touto cestou snadno splněna, na pár kliknutí, z jekéhokoli počítače či mobilu”.

Třetím pilířem ConnectedCooking je rozsáhlá správa receptů. To zahrnuje veřejně přístupnou databázi mezinárodních receptů, administraci a ukládání vlastních varných procesů a také tvorbu a ukládání vlastních receptů do veřejné databáze. ConnectedCooking je tak zároveň zdrojem inspirace pro kuchyně jídelen a jejich šéfkuchaře, kteří tak snadno vybraný recept kdykoli odešlou na všechny své varné systémy.

Společnost RATIONAL se zasazuje o neustálé rozšiřování těchto tří oblastí.


iVario Pro od RATIONAL. Nová výkonnostní třída pro profesionální kuchyně.

RATIONAL , 17.06.2020

iVario Pro od RATIONAL. Nová výkonnostní třída pro profesionální kuchyně. 

 

iVario Pro udává nový standard v profesionálních kuchyních. Multifunkční pánev, která pracuje s kontaktním teplem, oslňuje svými inteligentními funkcemi a spotřebuje až o 40% méně energie oproti běžným sklopným pánvím a varným kotlům. I přes nižší příkon v porovnání s předchozí řadou VarioCookingCenter má až o 20% vyšší výkon a s možností bezúdržbového tlakového vaření je až o 35% rychlejší ve srovnání s vařením bez tlaku. iVarioBoost, inteligentní topný systém, zajišťuje přesnou teplotu dna pánve a citlivě ji reguluje. S iZoneControl může být pánev rozdělena až na 4 zóny, to umožňuje kuchaři vařit různé druhy pokrmů najednou, v různý čas a s rozdílnými teplotami. Ergonomie pánve udává také nový standard: výskově nastavitelné nohy, studené boky pánve a zaoblené rohy dělají práci bezpečnější. 

 

“Produktivita, flexibilita a jednoduchost jsou vlastnosti, které charakterizují nové iVario Pro,” vysvětluje Vladan Jesenský, jednatel společnosti RATIONAL Czech Republic s.r.o. Patentovaný topný systém iVarioBoost je založen na keramických topných destičkách, které jsou pevně připevněny a rovnoměrně rozloženy na dnu pánve odolnému proti poškrábání. iVario Pro se zahřeje na 200° za méně jak 2,5 minuty a má dost energie, aby orestoval 30 kg masa na guláš asi za 15 minut. iVarioBoost je tak 4 krát rychlejší než běžné technologie. Teplota také neklesá při přidání studené tekutiny, jako v případě vlití smetany do kastrolu. iVarioBoost umí také stejně rychle teplotu snížit tak, aby se delikátní pokrmy, jako je rýžový puding, nepřichytily a nepřekypěly. Vladan Jesenský dodává: “To je maximální výkon kombinovaný s vysokou přesností.”

 

Přesnost je zajišťována funkcí iCookingSuite, nová inteligence vaření v iVario Pro. Senzory detekují množství a stav potravin a podle toho regulují parametry vaření. Tak může být dosaženo požadovaného výsledku bez běžné kontroly ze strany kuchaře. “iVario Pro eliminuje potřebu monitorování. Příkladem je funkce AutoLift, která automaticky vyzvedne pokrm z tekutiny v pánvi,” vysvětluje Vladan Jesenský. Současně jsme vyvinuli nové uživatelské rozhraní, ve kterém si kuchař může zvolit buď režimy pro různé suroviny, tj. pro maso, ryby, drůbež nebo přílohy, anebo volí varné metody, jako je restování nebo smažení atp. To šetří čas na zaškolení a zaučení.

 

iZoneControl poskytuje také více flexibility, protože iVario Pro může být nyní rozděleno až na 4 zóny libovolné velikosti a tvaru. Nová multifunkční pánev také způsobila převrat v přístupu k denním kuchyňským rutinám z pohledu ergonomie. A to proto, že se nic nepřichytí a vše se lehce vyčistí, často za 2 minuty. Různé možnosti instalace, jako je zavěšení na zeď nebo mobilní verze na kolečkách, dělají novou multifunkční pánev extrémně přizpůsobivou.

 

iVario Pro 2-S se dvěma pánvemi je ideální pro restaurace nebo jako doplňková multifunkční pánev v podnikových a školních jídlenách. Varné systémy s jednou pánví s objemem 100 nebo 150 litrů jsou naopak pomocníky především ve velkých průmyslových kuchyních. Nová generace multifunkčních pánví je také doplněna o nejmenší iVario 2-XS se dvěma 17 litrovými pánvemi, širokou nabídkou příslušenství a velmi atraktivní cenou, což je skvělé především pro restaurace již od 30 jídel.

 

Kdokoli, kdo má zájem dozvědět se více o nových multifunkčních pánvích a jejich výkonu, se může přesvědčit sám přes online webinář MORE Tour 2020. Zájemci si samozřejmě mohou vyzkoušet všechny varné systémy také živě v rámci MORE Tour 2020, termíny jsou k dispozici na stránkách rational-online.com.

Kontakt:

RATIONAL Czech Republic s.r.o.

Aneta Balgová

Marketing a zákaznický servis

Evropská 859/115

160 00 Praha 6

Česká republika

a.balgova@rational-online.com

rational-online.com

Přijetí významného právního partnera

Fórum cestovního ruchu , 14.05.2020

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

máme radost vám oznámit, že Fórum cestovního ruchu přivítalo mezi sebe nového partnera a tím tak potvrdilo spolupráci s Holubová advokáti s.r.o., specialistou na cestovní ruch, a to dosud zvláště pro cestovní kanceláře, cestovní agentury, průvodce cestovního ruchu, horské průvodce a horské vůdce, provozovatele sportovních zařízení, rekreačních a zábavních parků a pro poskytovatele dalších specializovaných a jedinečných cestovních, sportovních a zábavních služeb.

FCR využívalo odborných znalostí advokátní kanceláře již v minulosti, a to například i při pořádání odborných konferencí pro členy a jejich členskou základnu v rámci prvních vln zavádění Elektronické evidence tržeb, ale i při přípravě odborných stanovisek. Jsme proto rádi, že renomovaná advokátní kancelář oslovila FCR, největší nezávislé sdružení v cestovním ruchu v České republice, s nabídkou potvrzení spolupráce zvláště v této složité situaci, ve které se prakticky ze dne na den ocitl cestovní ruch a která nemá obdoby.

Advokátní kancelář Holubová advokáti v čele s jednatelkou Klárou Dvořákovou a jednatelem Štěpánem Holubem se stala novým partnerem Fóra cestovního ruchu,z.s.

Pevně věříme, že se naše vzájemná prospěšná kooperace posílí. Jsme si vědomi aktuální problematiky v cestovním ruchu a jsme rádi, že se FCR může při svých stanoviscích a rozborech opřít o tak silného partnera v oblasti právních služeb v cestovním ruchu.

Již nyní Holubová advokáti představují na svém webu https://holubova.cz/cs/  a sociálních sítích řadu rad pro poskytovatele služeb v cestovním ruchu s ohledem na dopady COVID-19, včetně rozborů některých nových legislativních opatření. Některé tyto výstupy naleznete i na FB profilu Fóra cestovního ruchu! Děkujeme vám za jeho podporu.

Využít je můžete i vy! Netrapte se sami s aktuální problematikou! Využijte odborníky.

Obrátit se můžete na info@holubova.cz nebo na tel. +420 224 914 050

FB @holubovaadvokati, LinkedIn @Holubova advokati sro a Twitter @HolubovaLawFirm

S čím nyní mohou pomoci? Pomohou vymyslet argumentaci pro Vaši komunikaci se zákazníky a obchodními partnery v úhradových sporech. Vysvětlí Vám, zda a jak použít na Vaši situaci právní předpisy a podpůrné programy přijaté v době mimořádného stavu. Převezmou komunikaci s klienty, partnery, advokáty, správními úřady a soudy, se kterou si nevíte rady. Zastupují také ve sporech o náhradu škody se státem a poskytuji poradenství v souvislosti s prevencí insolvence podnikatelů v cestovním ruchu. Ale těší se hlavně na to, až Vám pomůžou koncepčně a přípravou smluvních podkladů vytvářet nové podnikatelské záměry v cestovním ruchu.

S pozdravem,

Viliam Sivek

Předseda Fóra cestovního ruchu,z.s.

Fórum cestovního ruchu ČR, z.s.

Lípová 15

120 44 Praha 2 

 

 

Český systém kvality služeb

Český systém kvality služeb , 07.11.2018

Pracujete ve službách cestovního ruchu? Chcete se neustále zlepšovat? Pak je nejvyšší čas zapojit se do Českého systému kvality služeb.

Kdo se rozhodne do systému začlenit a projde úspěšnou certifikací, získá značku „Q“. Ta je poznávacím znamením pro koncového zákazníka. Napovídá mu, že se setkává s profesionálním přístupem a permanentní snahou zkvalitňovat poskytované služby.

Vlastníkem systému je Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Funkci realizátora a tzv. Specializovaného pracoviště plní od ledna 2016 agentura CzechTourism. Na realizaci se zároveň podílí profesní asociace

PROČ se zapojit? 

Získáte náskok před konkurencí. Cílevědomé řízení kvality navíc snižuje náklady a riziko vzniku stresových situací.

Každoročně pořádáme pro pracovníky certifikovaných organizací odborné vzdělávací kurzy (nejen pro vyškolené Trenéry kvality, ale i pro ostatní). Jedná se např. o školení zaměřená na sociální sítě, řešení stížností nebo psychologii reklamy.

Všechna školení jsou pro vás zdarma! Sledujte aktuality na www.csks.cz.

JAK získat certifikát?

Absolvujete dvoudenní školení a získáte kvalifikaci tzv. Trenéra kvality. Nabyté vědomosti vám umožní zpracovat požadovanou elektronickou dokumentaci, kterou předložíte k posouzení Hodnotitelskému centru, a následuje rozhodnutí o udělení certifikátu. Termíny vypsaných školení ČSKS pro rok 2020 průběžně zveřejňujeme na webu ČSKS – sledujte aktuality.

KDE je značka Q vidět?

Aby se značka „Q“ rozšířila do povědomí veřejnosti, realizuje ČSKS propagační aktivity. Využívá v nich mimo jiné originální animované spoty. Sledujte náš Facebookový profil a budete mít přehled o nově certifikovaných subjektech, ale i dalších zajímavostech ze světa kvality a ČSKS.

Základ je ale u vás. Získejte certifikát Českého systému kvality služeb a chlubte se se značkou „Q“ v rámci svých marketingových aktivit.

Bližší informace k získání certifikátu jsou dostupné na www.csks.cz.

Podívejte se také na web pro koncové klienty www.sluzbyQ.cz.

KONTAKT

Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism
Specializované pracoviště ČSKS
Vinohradská 46
120 41 Praha 2
www.csks.cz
info@csks.cz

Chytré lékárničky CZ

Chytré lékárničky , 26.03.2018

Naše společnost je dodavatelem Lékárniček a stanic první pomoci značky CEDERROTH, které jsou švédským výrobkem, který garantuje kvalitu, a precizní zpracování. Všechny produkty obsahují jednoduchý obrázkový návod, díky kterému je jakákoliv aplikace přípravku nebo částí lékárničky vhodná pro všechny uživatelé (jak pro cizince, tak pro jakéhokoliv zaměstnance v provozu či zákazníka, který neovládá podrobně aplikaci první pomoci), kdy odpadá stres s používáním a správným použitím. Tyto lékárničky již mají v České republice kladné reference v různých odvětvích (průmyslová výroba, auto motive, hotely, restaurace, školy, domácnosti) a všichni tito zákazníci uvádějí nejen již zmíněné klady produktů, ale kvitují také služby společnosti Chytré lékárničky CZ, která hlídá expiraci produktů, doplňuje již použité náplně dle chybějících artiklů, ale také realizuje školení těchto produktů především tam, kde je častá úrazovost a velký pohyb zaměstnanců.

Výhradní zastoupení v ČR

Jakub a Lenka Sedláčková

 

Tel.: +420 604 387 933, +420 603 571 360

E-mail: info@chytrelekarnicky.cz

Adresa: Frýdecká 1237, 739 32 Vratimov

Česká republika

www.chytrelekarnicky.cz 

 

Bezpečné „nářezáky“, které můžete umýt v myčce

Bizerba Czech & Slovakia s.r.o. , 22.02.2018

Kvalitní nářezový stroj patří k základům každé kuchyně. Kuchaři při výběru preferují stroj, co něco vydrží a snadno se čistí. Zároveň je důležitá i bezpečnost, aby mohli na „nářezák“ pustit i učně nebo pomocnou sílu. I přes to, že se koupě nářezového stroje tolik neřeší, existují na trhu kvalitní „držáky“, které vydrží víc než učni ve Vaší kuchyni.

Jednou z méně známých značek na českém trhu, která má za sebou již dlouhou historii, je německá Bizerba. Mnoho kuchařů je po generace přesvědčeno, že se jedná o kvalitní stroje i díky „vychytávkám“ jako je úspora energie, snadná údržba a hlavně bezpečnost. V nabídce společnosti jsou manuální, poloautomatické a automatické nářezové stroje. Mezi manuálními verzemi mají své nezastupitelné místo gravitační i vertikální nářezové stroje a novinkou v sortimentu jsou i manuální nářezové stroje v retro stylu. Manuální „nářezáky“ si kuchaři nejvíce vychvalují, protože jsou téměř bezúdržbové a bytelné.  

Manuální retro nářezové stroje mají svou nezastupitelnou pozici při krájení sušených šunek. Kromě toho se jedná o designové stroje, které zaujmou na první pohled. Společnost Bizerba nabízí pro objednávky do 15. 4. 2018 speciální ceny na vybrané typy retro nářezových strojů.

Pokud máte zájem o předvedení nářezových strojů, kontaktujte společnost Bizerba Czech & Slovakia a domluvte se na předvedení.  Jedině tak poznáte, co znamená správný říz!

 

Bizerba Czech & Slovakia s.r.o., Kamenická 5, 170 00 Praha 7, T: 233 381 573, E: obchod@bizerba.com 

 

Sealed Air Diversey Care SURE - přírodní řada pro bezpečné a účinné čištění

Diversey , 07.10.2016

V Sealed Air Diversey Care dbáme na skvělé výsledky čištění a celkovou hygienu ve všech provozech.  Prostřednictvím řady SURE přinášíme řešení šetrné k zaměstnancům, klientům a životnímu prostředí.

       Obsahuje složky rostlinného původu z obnovitelných zdrojů, 100% odbouratelné – profesionální výsledky čištění s důrazem na ochranu lidí a životního prostředí.

       Obnovitelné přísady na rostlinné bázi odvozeny z vedlejších produktů zemědělsko-potravinářského průmyslu, které pocházejí z cukrové řepy, kukuřice, slámové otruby, pšeničné otruby a kokosu.

       Bez parfemace, umělých barviv, kvarterních sloučenin, chloru, fosfátu nebo oxidačních sloučenin.

       Splňuje každodenní požadavky na čištění kuchyní, povrchů či osobní hygienu.

       Dosáhnete skvělých výsledků čištění. Zároveň chráníte Váš personál i hosty.

       Nejnižší možná klasifikace nebezpečnosti.

 

 

Pro více informací o této řadě klikněte na naše webové stránky SURE.

Chcete mít vlastní restauraci? Staňte se partnery JLV

JLV, a.s. , 19.09.2016

Největší poskytovatel služeb pro zákazníky na cestě – společnost JLV, vypisuje výběrové řízení na obchodní partnery pro zajištění služeb v jídelních vozech. Společnost JLV je výhradním dodavatelem gastronomických služeb v jídelních vozech a bistrovozech Českých drah. Převážná část mezinárodních spojů Euro City, Inter City je úspěšně provozována již čtvrtým rokem systémem franchisingu. Tento systém je postaven na silné provozní, obchodní a marketingové podpoře franchisora (JLV) a úzké vazbě franchisanta (obchodní partner). Tento systém je celosvětově vyzkoušeným obchodním modelem, který zajišťuje všem zúčastněným stranám, včetně zákazníků odpovídající benefity.

Více o zajímavé nabídce zde:
http://www.jidelnivozy.cz/informace-pro-zajemce-o-frenchising/

Navštivte náš e-shop

Hasap , 23.06.2016

Navštivte náš e-shop, kde nabízíme doplňkový sortiment k našim poradenským službám. Jedná se zejména o SW (systémy HACCP, monitoring, teplot), teploměry a měřidla do skladů a do kuchyně (vpichové teploměry, teploměr na gril, vlhkoměry apod.), nástroj pro označování produktů (ESAX), ochranné pomůcky, testovací sady pro zjištění čistoty povrchů… Aktuálně poskytujeme slevu z nákupu 5 % po zadání hesla AKC2016. Sleva je platná do 31.8.2016.

 

Generální partner AKC ČR

Bidfood

Hlavní partneři AKC ČR

InterGast Premiu Gastro Vitana
 

Partneři AKC ČR

Diversey Auto Zrucký spol. s r.o. Bizerba Czech & Slovakia s.r.o. Fomi Gastrojobs.cz JLV, a.s. Nektar natura Nestlé Professional Robot Coupe
 

Ostatní partneři

AMSP ČR Asociace hotelů a restaurací ČR Česká barmanská asociace Český systém kvality služeb Chytré lékárničky Czech Carving Studio s.r.o. Czech Specials Czech Tourism Czech Tourism 100 let Fórum cestovního ruchu Gastroknihy Hotel Horizont Pec pod Sněžkou Hotel Port Máchovo jezero Komerční banka Kudyznudy Kulinářské umění Marcinčák víno

Odborní partneři

Hasap

Hlavní mediální partneři

Minutka Trade&Mark Creative

Mediální partneři AKC ČR

C.O.T. Gastro & Hotel Štamgast & Gurmán Svět H&G Svět Horeca

Generální partner Sekce veřejného stravování

MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o.
 

Zlatý partner Sekce veřejného stravování

Hofmann Bohemia

Stříbrný partner Sekce veřejného stravování

Country Life s.r.o.
 

Bronzoví partneři Sekce veřejného stravování

Bonduelle spol. s r. o. CERIA s.r.o. DRANA CATERING EUROFIT Prosperity s.r.o. HAPPY FISH PURENA RATIONAL Robot Coupe SAVENCIA FD Šmakoun SOU U Krbu Vodňanská drůbež
 

Partneři Sekce veřejného stravování

Centrální školní jídelna Třebíč ČVS Domov mládeže a Školní jídelna Karlovy Vary Koleje a Menzy Univerzita Karlova Školní jídelna Jablunkov Školní jídelna Novolíšeňská Školní jídelna Skřivánek SŠ a VOŠ České Budějovice SŠ Charbulova Brno SŠ Ostrava Hrabůvka Zařízení školního stravování Opava ZŠ I. Sekaniny Ostrava - Poruba ZŠ O.Březiny Jihlava

Odborný partner Sekce veřejného stravování

Sekce nutričních terapeutů ČAS

Mediální partneři Sekce veřejného stravování

Jidelny.cz Trade&Mark Creative
 

Generální partner Národního týmu AKC ČR

Compass Group

Hlavní partner Národního týmu AKC ČR

Chef Club

Partner Národního týmu AKC ČR

Apetit Czech Tourism Národní zemědělské muzeum Premiu Gastro Titbit s.r.o. Wüsthof Wüsthof

Partner Juniorského národního týmu AKC ČR

Araven Bidfood Cookoncept Czech Specials Dellinger Gastrojobs.cz JLV, a.s. Národní zemědělské muzeum Premiu Gastro Thermomix ® - Vorwerk TOMGAST


© 2001-2020 Asociace kuchařů a cukrářů České republiky, tvorba www Neofema, s.r.o., redakční systém Kompletweb